Skuteční majitelé a vlastnické struktury, opatření proti legalizaci výnosů z trestné činnosti, aplikace protiruských sankcí
Chci se zúčastnit

Skuteční majitelé a vlastnické struktury, opatření proti legalizaci výnosů z trestné činnosti, aplikace protiruských sankcí

Cílem webináře je tyto oblasti představit dopodrobna advokátům s ohledem na povinnosti, které jim z těchto zákonů plynou při výkonu advokacie.

6. 10.
09:00-15:00
4 290 Kč
(5 191 Kč s DPH)
Chci se zúčastnit
Virtuální místnost
Obsah seminářeCíl seminářeKomu seminář doporučujemeCo je v ceně

Identifikace skutečného majitele a související vlastnické a řídicí struktury podle zákona o evidenci skutečných majitelů je kvůli doposud neustálené praxi stále obtížným oříškem nejen pro advokáty. Na její předvídatelnosti bohužel nepřidá budoucí novelizace zákona o evidence skutečných majitelů, jež je v legislativním procesu a musí být během léta 2022 urychleně přijata. Ze současných přípravných prací na novele zákona o evidence skutečných majitelů je zřejmé, že základní kameny zákona o evidenci skutečných majitelů, zejména pak definice skutečného majitele doznají určité změny. Identifikace skutečného majitele a související vlastnické a řídicí struktury stejně jako opatření proti legalizaci výnosů z trestné činnosti a financování terorismu jsou v současné době rovněž aktuální vzhledem k aplikaci evropských sankcí proti osobám, jež mají spojitost s vojenskou agresí Ruské federace proti Ukrajině. Tyto existující i budoucí legislativní novinky je nutné vnímat v existujícím rámci předpisů a opatření proti legalizaci výnosů z trestné činnosti, zejména pak s ohledem na správnou identifikaci podezřelých obchodů v souvislosti s mezinárodními sankcemi.

 

  • Identifikace skutečného majitele
  • Podezřelé obchody podle AML zákona
  • Aplikace evropských sankcí proti osobám, jež mají spojitost s vojenskou agresí Ruské federace proti Ukrajině

 

9:00 - 9:05 Úvod, slovo organizátora, představení lektora

9:05 - 10:30 I. ČÁST WEBINÁŘE

10:30 - 10:45 Přestávka

10:45 - 12:30 II. ČÁST WEBINÁŘE

12:30 – 13:30 Přestávka

13:30 – 14:50 III. ČÁST WEBINÁŘE

14:50 - 15:00 Závěrečná část, diskuse, dotazy

 

DEN PŘED KONÁNÍM WEBINÁŘE OBDRŽÍTE POSTUP/INSTRUKCE JAK SE PŘIHLÁSIT, ODKAZ K PŘIHLÁŠENÍ DO VIRTUÁLNÍ MÍSTNOSTI A MATERIÁLY V ELEKTRONICKÉ PODOBĚ. (Webinář probíhá v aplikaci Teams, kterou není nutné instalovat, přihlásíte se přes webové rozhraní).

SVÉ DOTAZY MŮŽETE POSÍLAT PŘEDEM NA marketa.foldynova@beck.cz. LEKTOŘI JE ZOHLEDNÍ VE SVÉM VÝKLADU A ZODPOVÍ.

 

Problematika identifikace skutečného majitele a související vlastnické a řídicí struktury stejně jako opatření proti legalizaci výnosů z trestné činnosti a financování terorismu jsou v současné době aktuální tématem vzhledem k aplikaci evropských sankcí proti osobám, jež mají spojitost s vojenskou agresí Ruské federace proti Ukrajině. Cílem webináře je tak tyto oblasti představit dopodrobna advokátům s ohledem na povinnosti, které jim z těchto zákonů plynou při výkonu advokacie.

Webinář je určen advokátům, kteří se v rámci své činnosti věnují kontrolám podle AML zákona a zákona o evidenci skutečných majitelů.

Cena zahrnuje přístup do webináře, možnost klást dotazy přednášejícímu a související materiály v elektronické podobě.

Přednášející

Zaměřuje se zejména na právo duševního vlastnictví, compliance (včetně whistleblowingu) a právo informačních technologií. Právo vystudovala na Karlově univerzitě v Praze a v UK.

Legislativní právník Generálního ředitelství Spravedlnost & Spotřebitel Evropské komise.

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo napište e-mail.

+420 273 139 223

vendula.soukupova@beck.cz


Co by vás také mohlo zajímat

Závazná přihláška

Firma    
Soukromá osoba

Vaše fakturační údaje budou automaticky doplněny po vložení hodnoty IČO. V případě, že se systému nepodaří Vaše údaje najít, vložte je, prosím, do formuláře ručně.

Kdo se zúčastní:

Přidat další osobu

O této akci jsem se dozvěděl/a z:*

Doporučení    
Vyhledávání na internetu    
Nabídky v katalogu    
BECK newsletter    
Sociální sítě    
Celková cena:
4 290 Kč bez DPH
5 191 Kč s DPH
Kontaktní osoba*
Přečetl/a jsem a souhlasím s obchodními podmínkami.*

Před odesláním přihlášky si pozorně přečtěte informace o zpracování osobních údajů.


Naši spokojení klienti a partneři

© Nakladatelství C. H. Beck, 2021
Právnická a ekonomická literatura, semináře, webináře a konference.

×

Napište nám