Zakázaná jednání zaměstnavatelů v hospodářské soutěži
Chci se zúčastnit

Zakázaná jednání zaměstnavatelů v hospodářské soutěži

Tento praktický webinář účastníky seznámí s aktuálními riziky, která vyplývají z nově deklarovaného zaměření ÚOHS na jednání zaměstnavatelů v hospodářské soutěži. Účastníci by měli získat potřebné informace k tomu, jak posuzovat různé typy chování společnosti na pracovním trhu.

26. 9.
09:30-12:30
2 890 Kč
(3 497 Kč s DPH)
Chci se zúčastnit
Virtuální místnost
Obsah seminářeCíl seminářeKomu seminář doporučujemeCo je v ceně

Webinář nabídne možnost blíže se seznámit s typy jednání zaměstnavatelů, která mohou být z pohledu hospodářské soutěže problematická, zjistit, jak se k nim staví a bude stavět Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, a jak mohou zaměstnavatelé rizika postihu snížit.

U vztahů mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem nebo mezi dvěma zaměstnavateli zainteresované strany obvykle v první řadě nenapadne, že by mohly mít i významný soutěžní rozměr. Poslední dobou se však soutěžní úřady začínají na tuto oblast zaměřovat, a to především v oblastech, kde je potřeba kvalifikovaná pracovní síla. První z problematických otázek jsou závazky omezující svobodu stran „soutěžit“ o zaměstnance (tzv. no-poaching nebo no-solicitation závazky). Ty mohou vyplývat z formálních smluv (např. z distribučních dohod, dohod o spolupráci nebo jako součást transakční dokumentace), anebo z neformální domluvy mezi HR odděleními více subjektů. Druhým typem dohod, u kterých lze očekávat, že budou předmětem zájmu, jsou dohody mezi soutěžiteli o mzdách, resp. jejich sjednocení. Takové dohody mohou mít podobu např. zafixování maximální výše mzdy, které oba podniky budou nabízet na určité pozici, nebo dohodu o jednotné hodinové sazbě. Obdobou takových dohod pak mohou být dohody o sjednocení jiných pracovních podmínek (např. o stejných zaměstnaneckých benefitech, nebo o způsobu navýšení mezd (např. jen od určitého data). Třetím typem jednání, které bude v hledáčku soutěžních úřadů, je výměna citlivých informací mezi zaměstnavateli, například o mzdách, pracovních podmínkách a dalších aspektů pracovněprávních vztahů.

 

9:30 - 9:35 Úvod, slovo organizátora, představení lektora

9:35 - 10:45 I. ČÁST WEBINÁŘE

10:45 - 11:00 Přestávka

11:00 - 12:15 II. ČÁST WEBINÁŘE

12:15 - 12:30 Závěrečná část, shrnutí, diskuse

 

DEN PŘED KONÁNÍM WEBINÁŘE OBDRŽÍTE POSTUP/INSTRUKCE JAK SE PŘIHLÁSIT, ODKAZ K PŘIHLÁŠENÍ DO VIRTUÁLNÍ MÍSTNOSTI A MATERIÁLY V ELEKTRONICKÉ PODOBĚ. (Webinář probíhá v aplikaci Teams, kterou není nutné instalovat, přihlásíte se přes webové rozhraní).

SVÉ DOTAZY MŮŽETE POSÍLAT PŘEDEM na jana.berankova@beck.cz LEKTOR JE ZOHLEDNÍ VE SVÉM VÝKLADU A ZODPOVÍ.

NEVYHOVUJE VÁM TERMÍN WEBINÁŘE? KONTAKTUJTE NÁS NA vendula.soukupova@beck.cz.

 

Přihlášením na webinář Akademie C. H. Beck dává účastník souhlas k pořizování zvukové a obrazové dokumentace ze strany společnosti. Pokud je během webináře pořizován záznam, účastníkovi na poskytnutí přístupu k tomuto záznamu nevzniká nárok. Viz https://www.beck-seminare.cz/obchodni-podminky/.

Cílem webináře je účastníky z praktického hlediska seznámit s aktuálními riziky, která vyplývají z nově deklarovaného zaměření Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže na jednání zaměstnavatelů v hospodářské soutěži. Účastníci by měli získat potřebné informace k tomu, jak posuzovat různé typy chování společnosti na pracovním trhu.

Cílovou skupinou jsou interní právníci, pracovníci na pozicích compliance/regulatory officer, advokáti se zaměřením na pracovní právo, HR manažeři a personalisté.

V ceně je zahrnut přístup k živému přenosu přednášky v určený den a čas konání. Dále textové materiály v elektronické podobě, které účastník obdrží v pozvánce den před konáním webináře.

Přednášející

Advokát ve společnosti Schönherr v Praze, kde vede praxi zaměřující se na soutěžní právo. Autor řady odborných publikací.

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo napište e-mail.

+420 273 139 223

vendula.soukupova@beck.cz


Co by vás také mohlo zajímat

Závazná přihláška

Firma    
Soukromá osoba

Vaše fakturační údaje budou automaticky doplněny po vložení hodnoty IČO. V případě, že se systému nepodaří Vaše údaje najít, vložte je, prosím, do formuláře ručně.

Kdo se zúčastní:

Přidat další osobu

O této akci jsem se dozvěděl/a z:*

Doporučení    
Vyhledávání na internetu    
Nabídky v katalogu    
BECK newsletter    
Sociální sítě    
Celková cena:
2 890 Kč bez DPH
3 497 Kč s DPH
Kontaktní osoba*
Přečetl/a jsem a souhlasím s obchodními podmínkami.*

Před odesláním přihlášky si pozorně přečtěte informace o zpracování osobních údajů.


Naši spokojení klienti a partneři

© Nakladatelství C. H. Beck, 2023
Právnická a ekonomická literatura, semináře, webináře a konference.

×

Napište nám