Regulace platebního styku
Chci se zúčastnit

Regulace platebního styku

Vrchní expertka v oblasti správních řízení a vedoucí referátu licenčních řízení v ČNB účastníky seznámí se základními aspekty regulace platebního styku v ČR, a to včetně vybraných novel příslušné legislativy a nově i s podrobnou licenční metodikou k zákonu o platebním styku.

24. 9.
09:00-15:00
5 190 Kč
(6 280 Kč s DPH)
Chci se zúčastnit
Prague Marriott Hotel
ObsahCílKomu seminář doporučujemeCo je v ceně a storno podmínky

Seminář účastníky seznámí se základními aspekty regulace platebního styku v ČR, a to včetně vybraných novel příslušné legislativy a nově i s podrobnou licenční metodikou k zákonu o platebním styku. Dále porovná minulou a aktuální zákonnou úpravu, včetně seznámení s příslušnou evropskou legislativou a úvodem do kybernetické bezpečnosti.

Zvláštní část bude věnována regulaci a licencování (vč. FinTech společností, nových poskytovatelů dynamické směny měn tzv. DCC či licenčnímu řízení dle MiCA pro úvěrové instituce).

Program semináře:

  • Prameny práva platebního styku a principy zákona o platebním styku
  • Porovnání starého a aktuálního zákona o platebním styku
  • Vybrané novely zákona o platebním styku a příslušných vyhlášek
  • Licenční metodika
  • Nové platební služby a nový poskytovatel dynamické směny měn (DCC)
  • Ochrana spotřebitele v platebním styku
  • Příslušné evropské předpisy
  • Související Obecné pokyny EBA (zejm. s ohledem na zabezpečení plateb/platebních systémů)
  • Co přináší regulace kryptoměnového trhu pro úvěrové instituce

 

Z referencí našich klientů:

Školitelka má v oblasti bohaté a dlouholeté zkušenosti. Ocenila jsem přehledný výklad relevantní legislativy.

Seminář hodnotím kladně. Během semináře byly poskytnuty nové, podstatné a zajímavé informace, seminář naplnil mé očekávání.

Ocenila jsem znalosti a profesionalitu přednášející.

Seminář více než splnil mé očekávání.

 

Pro zajištění vašeho místa na semináři prosím zašlete přihlášku nebo potvrďte svou účast nejpozději týden před jeho konáním. 

SVÉ DOTAZY MŮŽETE POSÍLAT PŘEDEM na jana.berankova@beck.cz. LEKTOR JE ZOHLEDNÍ VE SVÉM VÝKLADU A ZODPOVÍ.

 

*Zdroj referencí: Zpětná vazba účastníků webináře Akademie C. H. Beck, přítomných dne 8. 6. 2023 na školení "Regulace platebního styku", přednášející JUDr. Denisa Jindřichová, Ph.D..

Cílem semináře je seznámit jeho účastníky se základními aspekty regulace platebního styku v ČR, a to včetně vybraných novel příslušné legislativy a nově i s podrobnou licenční metodikou k zákonu o platebním styku. Dále porovná minulou a aktuální zákonnou úpravu, včetně seznámení s příslušnou evropskou legislativou a úvodem do kybernetické bezpečnosti.

Zvláštní část bude věnována regulaci a licencování (vč. FinTech společností, nových poskytovatelů dynamické směny měn tzv. DCC či licenčnímu řízení dle MiCA pro úvěrové instituce).

Seminář je vhodný jak pro advokáty a konzultanty, kteří mají zájem rozšířit si znalosti v oblasti bezhotovostních plateb, nových nebankovních regulovaných subjektů a předmětné regulace, tak pro další zájemce z řad odborné veřejnosti, zaměstnanců bank a nebankovních subjektů, nabízející provádění platebních transakcí, ale též studentům finančního práva.

CENA SEMINÁŘE ZAHRNUJE:

V ceně jsou zahrnuty studijní materiály, blok a psací potřeby. Dále občerstvení, nápoje a tříchodový oběd/bufet podávaný v hotelové restauraci The Artisan.

STORNO PODMÍNKY:

Veškeré změny a storna přijímáme pouze písemně. Zrušení objednávky na seminář nebo webinář je možné provést na základě stornovacích podmínek: bez poplatku do 15 dnů před zahájením akce, v případě zrušení 14 až 8 dnů před zahájením vzniká povinnost uhradit storno poplatek ve výši 50 % z celkové ceny akce včetně DPH, v případě zrušení účasti 7 a méně dní před konáním vzniká povinnost uhradit 100 % z ceny akce včetně DPH. V případě, že se účastník nemůže na seminář dostavit nebo se zúčastnit živého vstupu na webináři, může za sebe poslat/přihlásit náhradníka. Jestliže bude seminář nebo webinář zrušen ze strany poskytovatele, účastníkovi bude vrácena cena v plné výši. Pořadatel si vyhrazuje právo na změnu programu, termínu akce, změnu místa konání a lektora. Je povinen o těchto skutečnostech informovat účastníka včas před zahájením akce, a to buď telefonicky nebo e-mailem. Na základě těchto změn se na účastníka nevztahují žádné storno podmínky.

Přednášející

Vrchní expert v oblasti správních řízení a vedoucí referátu licenčních řízení v ČNB. Externí lektor v rámci předmětu Právo ICT na PF UK v Praze. Spoluautorka komentáře k nařízení GDPR (C. H. Beck, 2020).

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo napište e-mail.

+420 733 527 585

martina.lecianova@beck.cz


Co by vás také mohlo zajímat

Závazná přihláška

Firma    
Soukromá osoba

Vaše fakturační údaje budou automaticky doplněny po vložení hodnoty IČO. V případě, že se systému nepodaří Vaše údaje najít, vložte je, prosím, do formuláře ručně.

Kdo se zúčastní:

Přidat další osobu

O této akci jsem se dozvěděl/a z:*

Doporučení    
Vyhledávání na internetu    
Nabídky v katalogu    
BECK newsletter    
Sociální sítě    
Celková cena:
5 190 Kč bez DPH
6 280 Kč s DPH
Kontaktní osoba*
Přečetl/a jsem a souhlasím s obchodními podmínkami.*

Před odesláním přihlášky si pozorně přečtěte informace o zpracování osobních údajů.


Naši spokojení klienti a partneři

© Nakladatelství C. H. Beck, 2024
Právnická a ekonomická literatura, semináře, webináře a konference.

×

Napište nám